Pobierz bezpłatny fragment Miłość i Pieniądze

Twoje dane są w 100% poufne

Quiz: Poznaj 3 Typy Osobowości, którą z nich Jesteś:
Czy Kochasz Pieniądze i Pieniądze Cię Kochają

8 Blokad przed Przyjęciem Obfitości Pieniędzy

8 Blokad przed Przyjęciem Obfitości Pieniędzy


Elżbieta opowiedziała mi o tym, jak bardzo się bała tego, że zabraknie im pieniędzy. O tym, jak tuż przed jej komunią rodzice poszli do sklepu i kupili bardzo kosztowny serwis obiadowy. Przy kasie bała się, że rodzice nie mają pieniędzy na ten serwis, że im zabraknie, a tu nagle okazało się, że spokojnie za niego zapłacili, co było dla niej zaskakujące.

?Ten strach o pieniądze przejęłam od rodziców, a dokładnie od matki.
Uświadomiłam sobie, że mam go od dzieciństwa, i teraz mi on bardzo przeszkadza.
Gdy wstaję rano, pierwsza moja myśl jest pełna strachu: a co będzie, jak zabraknie mi pieniędzy na jedzenie, szkołę i dzieci, dom, a przecież podjęłam się wreszcie wykończenia domu, po to, by wprowadzić się do niego na rocznicę ślubu. (To był jeden z jej celów na proces coachingu)?.

?Moje wzorce wyniesione z domu: rodzice często, odkąd pamiętam, mówili: „nie mam pieniędzy”. Lub: ?boję się, że mi zabraknie? panikowała matka, co powodowało brak poczucia bezpieczeństwa u dzieci. Matka często powtarzała: ?czy nam wystarczy? na to czy na tamto…
Rodzice często mówili o pieniądzach ze strachem?. wspomina Elżbieta z Warszawy (jedna z wielu wspaniałych kobiet o tym imieniu,którą coachowałam, uczestniczka moich warsztatów), podzieliła się ze mną swoimi doświadczeniami w relacji z pieniędzmi, wraz ze zgodą na cytowanie.

Zaczęła powtarzać sobie: ?Jestem bezpieczna i zawsze mam wystarczającą ilość pieniędzy i znacznie więcej na moje potrzeby?. Jej dotychczasowe wyzwanie w relacji z pieniędzmi to wzorzec na temat pieniędzy ?sprzedany? przez rodziców.
Przyznała: ?Zawsze miałam lepsze relacje z facetami, zawsze trudniej mi się było dogadać z kobietami?.
Nasze pierwsze spotkanie na warsztatach miało podobny charakter, Ela była nastawiona do mnie z dystansem, podchodziła „jak do jeża”, a mimo to poprosiła mnie po warsztacie o rozmowę, by omówić możliwość sesji telefonicznych. Po czasie przyznała, że jej stosunek do mnie się zmienił, ja z kolei wiedziałam, że będzie to duże wyzwanie dla mnie, ale mimo wszystko chciałam jej pomóc.

Obie opowiadamy o tym otwarcie i z uśmiechem. Jej energia po kilku tygodniach i zastosowaniu proponowanych przeze mnie narzędzi się zmieniła ? stała się znacznie lżejsza i przyjemniejsza w relacjach.
To znak, że poczyściła wiele blokad w sobie i zdjęła skorupę, która ją odgradzała od rzeczywistości i bliższych relacji z ludźmi.
?Nie zakolegowałam się do końca z pieniędzmi. Mam do nich stosunek emocjonalny, mogłabym je wykorzystać do swoich celów i potem puściłabym wolno?.
Elżbieta zastosowała proces zmiany relacji z pieniędzmi i uwalniania blokad związanych z pieniędzmi. Skutkiem czego ta nowa relacja przypomina … czytaj w książce Miłość & Pieniądze

„Czuję się bezpiecznie w nowej relacji z pieniędzmi, jak w spiżarni, w której ma ulubione pokarmy. „W każdej chwili, w której mam ochotę na truskawki, mogę je zjeść, nie muszę od razu zjadać dziesięciu kilogramów na zapas, bo zawsze mogę do niej wejść.
Super uczucie – wchodzę tam i biorę. Wiem, że mam dostatek, nie muszę chomikować, targać jakiegoś wora na plecach.
Chcę, by moja relacja z pieniędzmi wyglądała jak moja relacja z nową znajomą :)”.

Po dwóch tygodniach zapytałam ją, co się zmieniło w jej relacji z pieniędzmi. Czułam uśmiech w jej głosie i zadowolenie, kiedy odparła:
„Już znacznie rzadziej dopada mnie strach o pieniądze, a gdy mnie dopadnie, to biorę siebie na rozmowę i tłumaczę sobie oraz czyszczę”.
„Weszło mi to w nawyk. „Prysznic mentalny” i struktura ochronna codziennie rano i dobrze się z tym czuję. Zauważyłam też, że wraz z moją przemianą wewnętrzną i czyszczeniem poprzez „Listy uwalniające” – nabrałam chęci na to, co zawsze lubiłam, a mianowicie sport.
Od dawna nie ćwiczyłam, a przytyłam trochę, zatem zdecydowałam się i chodzę na aqua aerobik, pilates i basen (kiedyś pływałam wyczynowo) i robi mi to świetnie.

Wraz z przemianą wewnętrzną chcę, by to szło w parze z fizycznym wyglądem. Ciało i wnętrze zmieniam jednocześnie. Dobrze mi robi ta aktywność i nawet jestem bardziej wyciszona. Mąż zauważył, że już tyle nie „gadam”. Wzięłam się też za porządki w domu i zaczęłam od dzieci, potem uporządkowałam dokumenty, rzeczy, ubrania, bo mam zwyczaj chomikowania, a może to się jeszcze na coś przyda i upychałam rzeczy po kątach.
Zwróciłam jej uwagę na to, że to będzie świetny początek na zrobienie miejsca na nowe, tym bardziej że wkrótce i tak będzie to robić, gdyż planuje przeprowadzkę do nowego domu.

Jak się okazało, dom wykańczała z oszczędności, zatem niedostatek był tylko w jej głowie, a nie w rzeczywistości!

Oto najczęściej spotykane Blokady Obfitości:

*Nie zasługujesz na Pieniądze

m.in. pieniądze się Ciebie nie trzymają, ile byś nie zarobiła wydajesz, bez względu na to czy mało czy dużo zarabiasz zawsze znajdziesz sposób na wydawanie więcej? Albo masz długi i zobowiązania.

* Muszę ciężko pracować na pieniądze

m.in. brakuje Ci czasu dla siebie, dla bliskich ciągle gdzieś biegniesz po więcej? nie możesz się zatrzymasz, bo wydaje Ci się, że jak przestaniesz dużo pracować przypływ się może skończyć? czujesz niepokój i zmęczenie.

* Pozbywam się pieniędzy i mam poczucie winy jak ich mam za dużo

* Lepiej być skromnym niż bogatym, by zasłużyć na „życie wieczne w Niebie” – nauki kościoła

m.in. przeświadczenie, że trudno być bogatym i jednocześnie pobożnym
„Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogaczowi wstąpić do królestwa niebieskiego.”

* Brak zdrowego poczucia wartości

m.in. czyli nie dostałaś wystarczającej miłości i uwagi rodziców w życiu, w związku, czujesz się niepewna w podejmowaniu decyzji życiowych, zawodowych, biznesowych np. czujesz niestabilność uczuciową, chwiejność… itp.

* Poczucie winy, że za mało zarabiasz lub za dużo wydajesz itp.

Poznaj 12 Blokad obfitość i uwolnij je w programie online 12 Blokad Obfitości i MIP system online >>>

Podziel się jakie najczęściej słyszłeś przekonania nt pieniędzy i ludzi bogatych?
Podobało Ci się – zachowaj obrazek – PIN {najedź na wybrany obrazek} – save PIN 🙂Musisz się zalogować aby móc komentować.

Miłość i Pieniądze - Jedyna taka książka w Polsce, która przedstawia praktyczne i transformujące podejście do Twojej relacji z pieniędzmi. Jak traktujesz pieniądze. Dlaczego przychodzą one do Ciebie z trudnością. Dlaczego jest ich za mało albo jest ich za dużo, ale nie potrafisz ich utrzymać przy sobie. Pozbywasz się ich coraz szybciej.

Albo masz dostatek pieniędzy, ale musisz ciężko na nie pracować, albo obawiasz się, że możesz je szybko utracić, i oszczędzasz na „gorsze czasy”. Im więcej masz pieniędzy do dyspozycji, tym bardziej piętrzą się Twoje rachunki – musisz pracować i zarabiać więcej…

Co i kto rządzi Twoim bogactwem i jak utrzymać zdrową relację z pieniędzmi, stosując sprawdzony SYSTEM i 8 sekretów bogactwa, które na zawsze odmienią Twoje spojrzenie na pieniądze, Twoją relację z pieniędzmi, Twój stosunek do pieniędzy i bogactwa, by smakować życie.

* Pracujesz na etacie w korporacji lub administracji i marzysz o awansie, byciu docenionym i o świetnych zarobkach.

* Jesteś przedsiębiorczy, prowadzisz własny biznes i chcesz utrzymać stały trend wzrostowy, by pracować mądrzej, nie ciężej i więcej, wnosić swój wkład w życie innych i mieć obfitość czasu na to, by realizować potrzeby serca.

* Interesujesz się rozwojem osobistym i ważne jest dla Ciebie, by Twój rozwój był zintegrowany z Twoim zawodem, karierą z pasją lub biznesem z pasją.

Miłość i Pieniądze to jedyna taka książka, która łączy rozwój osobisty ze świadomością bogactwa, którą na długo zapamiętasz. Poparta wieloletnim praktycznym doświadczeniem autorki bestsellera „Przyciągnij miłość”, eksperta relacji, pionierki coachingu w Polsce i wielu tysięcy osób, którym skutecznie pomogła cieszyć się obfitością pieniędzy i bogactwa (w różnych obszarach życia, osobistego, zawodowego, relacji, duchowego i biznesowego, jednocześnie). Zrób sobie i przyjacielowi bezcenny prezent. Wraz z książką otrzymasz dostęp do inspirującej edukacji na wideoAutorka Agnieszka Przybysz

Pionierka coachingu, ekspert relacji, autorka książek m.in bestsellera Przyciągnij miłość – coaching relacji, Przyciągnij Sukcesy z Pasją, Miłość & Pieniądze, które pomogły tysiącom Polaków w kraju i za granicą.

Pomaga przedsiębiorczym kobietom z pasją mieć miłość, pieniądze, karierę lub biznes z pasją, – odnosić sukcesy, mieć cudowne relacje, być doceniane, kochane i bogate, wnosząc wkład w życie innych ludzi. (Świadomym mężczyznom skutecznie pomogła budować relacje i zdobywać często pokaźne kontrakty).

Praktyk biznesu, z sukcesami w sprzedaży i marketingu. Przeszła drogę rozwoju od konsultanta do zarządzania sprzedażą znanych marek. Z zamiłowania przedsiębiorca z pasją pomagania ludziom. Założycielka pierwszego w Polsce Coaching Institute. Posiada największe doświadczenie w branży coachingu w Polsce i zdumiewającą skuteczność autorskich metod i narzędzi,które pomagają skutecznie uczestnikom w ponad 11 krajach Europy. O czym świadczą liczne opinie uczestników programów m.in ABC Przyciągnij Miłość, Kobieca Moc, Biznes z Pasją.

Widziana i słyszana w wielu mediach, m.in: TVP, TVN, Onet.Tv, Pytanie na Śniadanie, Radio Kolor, Wprost, Sens, Radio Zet, Forbes, Charaktery, Elle, Polskie Radio, Rock Radio, RDC, Radio PLUS, RMF. Szczęśliwa w wyjątkowym związku z Bratnią Duszą. moja historia >>>


Bądź na bieżąco