Pobierz bezpłatny fragment Miłość i Pieniądze

Twoje dane są w 100% poufne

Quiz: Poznaj 3 Typy Osobowości, którą z nich Jesteś:
Czy Kochasz Pieniądze i Pieniądze Cię Kochają

Jak radzić sobie z długami, wierzycielami i co począć, gdy nie starcza na spłatę zobowiązań.

Jak radzić sobie z długami, wierzycielami i co począć, gdy nie starcza na spłatę zobowiązań.

Odpowiadam na pytanie Alicji z MIP System:
?Mam bardzo duży problem z płaceniem sobie. Kiedy wpadłam w kłopoty finansowe pierwsza reakcją jaką podpowiedziała mi intuicja było odkładać część pieniędzy do tzw. przysłowiowej skarpety. Kiedy wpływały pieniądze nie wystarczały na pokrycie zobowiązań ale trochę odłożyłam. Niestety kiedy pojawiało się zagrożenie znowu gasiłam pożar finansowy wyciągając po trochu z oszczędności. Zobowiązania są nadal, wszystko co mam staram się przeznaczyć na spłaty, a oszczędności znowu nie mam. Myślę, że te pieniądze nie miały dużego znaczenia w całej sytuacji, ale ja czuje się winna, że w ogóle coś odkładam.
Cała ta sytuacja doprowadza do tego, że nie mam siły już walczyć bo nie widzę sensu. Nie lubię chodzić do pracy bo cokolwiek się uda i tak wiem, że to za mało aby wyjść z kłopotów.?

Bez względu na to jakie masz zobowiązania, w sytuacji gdy przewyższają on Twoje dochody obecne należy pogodzić się z tym, że po pierwsze
1. nie spłacisz wszystkich od razu ? należy poinformować o tym wierzycieli (tych najpilniejszych)
i ustalić co i ile możesz spłacać wg. tego ile wynosi Twoja pensja/ miesięczne dochody. Nie więcej jak jej 50% przeznaczać na spłatę zobowiązań. Reszta musi być przeznaczona na płacenie sobie, oszczędzanie i na życie? Nie ma innej opcji.
2. Gdy przestajesz sobie płacić czujesz się fatalnie, że pracujesz na kogoś, na instytucje, na długi, a do tego nie można doprowadzać, bo wtedy motywacja do działania i wychodzenia z zobowiązań spada do zera i de facto nie masz siły na NIC. (Rozwijam to w praktyce na sesji 4 w programie MIP system)
Wtedy nikt z tego nie skorzystania ani Ty, ani wierzyciele.

3. Zwróć się do wierzycieli ? przedstaw im sytuacje i wynegocjuj najniższe możliwe spłaty, dysponując kwotami, które masz do dyspozycji, a więc nie więcej 50% tego co wiesz, że na pewno zarobisz, to co miesiąc, co wpływa do Ciebie.

Nie należy przejmować się zbytnio tym, że każdy wierzyciel będzie chciał byś płacił więcej i szybciej. Wykaż zrozumienie, ale patrz na Twoje realia. Wiedz, że mają oni do wyboru, albo płacisz regularnie małe kwoty, albo wcale.
Musisz być twardy w negocjacjach i przedstawić im fakty? jeśli trzeba nawet napisać im kilka razy to samo. Ile masz do dyspozycji pieniędzy dla każdego z nich?(oczywiście z każdym rozmawiasz oddzielnie). Tak to działa w praktyce. Pogódź się z tym, że nie zaspokoisz wszystkich od razu? bądź spokojny, liczą się Twoje intencje, a to jest plan na wyjście z zadłużenia.

Jak zyskasz jakieś nadwyżki pieniędzy, wtedy będziesz mógł np. spłacić więcej jednorazowo któremuś z wierzycieli, a część przeznaczyć na oszczędności.

4. Nie możesz rezygnować z oszczędzania ? te pieniądze muszą być dla Ciebie, nie do spłaty zobowiązań ? nikt o tym nie może wiedzieć ile gromadzisz. To ważne byś miał motywacje, zadbał o siebie i rodzinę. Masz do tego prawo. Oraz by te oszczędzone kwoty zacząć pomnażać. To da Ci poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Ufam, że posłuchasz tego co napisałam z praktyki, by Ci pomóc odbudować poczucie zasługiwania na pieniądze i poczucie stabilizacji. Wartościowa jest książka, którą czytałam bardzo dawno temu pt. ?Najbogatszy Człowiek w Babilonie? ? tam też autor zwraca uwagę na płacenie sobie i stopniowe spłacanie długów. W innej pozycji audiobooka ?Droga do Finansowej Wolności?, której fragmenty słuchałam ostatnio też jest taka recepta na długi. Ale niestety książka ta nie ma zastosowania w praktyce w obecnych czasach ? budując bogactwo na bazie procentu składanego, czy funduszy i akcji. To po prostu nie działa w obecnej sytuacji ekonomicznej.

To nie Twoja wina, że masz długi. To część systemu w jakim żyjemy, w którym nie tylko ludzie, ale i państwa mają gigantyczne długi i drukuje się pieniądze bez pokrycia.
Możesz wziąć odpowiedzialność tylko za to co zdołasz udźwignąć. Na świecie jest zawsze obfitość bogactwa i de facto żaden z Twoich wierzycieli nie ucierpi na tym, bo Wszechświat w ten czy inny sposób wyrównuje przypływ i odpływ pieniędzy.

5. Jeśli masz zobowiązania na firmę ? typu spółka zoo, to rozważ z księgowym ogłoszenie upadłości spółki. To powszechnie stosowana praktyka.

Zacznij od początku z wiedzą i odpowiedzialnością jaka nabyłaś w MIP System czyli Miłość & Pieniądze System >>>

8-sekretow-bogactwa-Zarabiaj-wiecej-robiac-to-co-Kochasz

autorka bestsellerów: Agnieszka Przybysz, polska pionierka coachingu, ekspert relacji.

Jaki masz sprawdzony sposób na wyjście z długów. Podziel się proszę i polub na FB


A P    19 listopada 2016 | godzina: 21:13

Witam Panią,
Dziękujemy za Pani głos. To przykre, że ludzie tak mało zarabiają. Dlatego postanowiłam pomóc zmieniać świadomość bogactwa poprzez książkę *Miłość i Pieniądze*.
Kto ustalił Pani ten sufit zarobków na 1300 zł?
Jeśli Pani przekonania nt. zasługiwania są na takim poziomie, to czas to zmienić…W dzisiejszych czasach istnieje wybór … i wiele możliwości. Najpierw sugeruję przyjrzeć się swoim własnym wzorcom w relacji z pieniędzmi, zacząć od zmiany przekonań i wzorców nt. bogactwa, pieniędzy i ludzi bogatych – o tym jest więcej w książce. Tam się Pani przekona co Panią powstrzymuje, by sięgnąć po więcej.. i zdecyduje Pani czy chce wziąć sprawy w swoje ręce… wszelkiej obfitości AP


Zaneta    19 listopada 2016 | godzina: 20:53

Witam jesli ktos pisze ze nie radzi sobie z długiem to nie pisze ze nie radzi sobie z podzieleniem wyplaty . Piszecie ze 50 % ma wplacic na splate raty reszta ma byc na utrzymanie domu i jeszcze na odłozenie . Moze ktos wkoncu zauwazy ze sa ludzie co zarabiaja 1300zł połowa to 650zł to ja dam te 650zł i prosze wyzyj z tego i oplac rachunki tel prad woda gaz mieszkanie bilety na dojazd . Powodzenia za taka pomoc co wypisujecie lepiej nie piszcie wcale .Musisz się zalogować aby móc komentować.

Miłość i Pieniądze - Jedyna taka książka w Polsce, która przedstawia praktyczne i transformujące podejście do Twojej relacji z pieniędzmi. Jak traktujesz pieniądze. Dlaczego przychodzą one do Ciebie z trudnością. Dlaczego jest ich za mało albo jest ich za dużo, ale nie potrafisz ich utrzymać przy sobie. Pozbywasz się ich coraz szybciej.

Albo masz dostatek pieniędzy, ale musisz ciężko na nie pracować, albo obawiasz się, że możesz je szybko utracić, i oszczędzasz na „gorsze czasy”. Im więcej masz pieniędzy do dyspozycji, tym bardziej piętrzą się Twoje rachunki – musisz pracować i zarabiać więcej…

Co i kto rządzi Twoim bogactwem i jak utrzymać zdrową relację z pieniędzmi, stosując sprawdzony SYSTEM i 8 sekretów bogactwa, które na zawsze odmienią Twoje spojrzenie na pieniądze, Twoją relację z pieniędzmi, Twój stosunek do pieniędzy i bogactwa, by smakować życie.

* Pracujesz na etacie w korporacji lub administracji i marzysz o awansie, byciu docenionym i o świetnych zarobkach.

* Jesteś przedsiębiorczy, prowadzisz własny biznes i chcesz utrzymać stały trend wzrostowy, by pracować mądrzej, nie ciężej i więcej, wnosić swój wkład w życie innych i mieć obfitość czasu na to, by realizować potrzeby serca.

* Interesujesz się rozwojem osobistym i ważne jest dla Ciebie, by Twój rozwój był zintegrowany z Twoim zawodem, karierą z pasją lub biznesem z pasją.

Miłość i Pieniądze to jedyna taka książka, która łączy rozwój osobisty ze świadomością bogactwa, którą na długo zapamiętasz. Poparta wieloletnim praktycznym doświadczeniem autorki bestsellera „Przyciągnij miłość”, eksperta relacji, pionierki coachingu w Polsce i wielu tysięcy osób, którym skutecznie pomogła cieszyć się obfitością pieniędzy i bogactwa (w różnych obszarach życia, osobistego, zawodowego, relacji, duchowego i biznesowego, jednocześnie). Zrób sobie i przyjacielowi bezcenny prezent. Wraz z książką otrzymasz dostęp do inspirującej edukacji na wideoAutorka Agnieszka Przybysz

Pionierka coachingu, ekspert relacji, autorka książek m.in bestsellera Przyciągnij miłość – coaching relacji, Przyciągnij Sukcesy z Pasją, Miłość & Pieniądze, które pomogły tysiącom Polaków w kraju i za granicą.

Pomaga przedsiębiorczym kobietom z pasją mieć miłość, pieniądze, karierę lub biznes z pasją, – odnosić sukcesy, mieć cudowne relacje, być doceniane, kochane i bogate, wnosząc wkład w życie innych ludzi. (Świadomym mężczyznom skutecznie pomogła budować relacje i zdobywać często pokaźne kontrakty).

Praktyk biznesu, z sukcesami w sprzedaży i marketingu. Przeszła drogę rozwoju od konsultanta do zarządzania sprzedażą znanych marek. Z zamiłowania przedsiębiorca z pasją pomagania ludziom. Założycielka pierwszego w Polsce Coaching Institute. Posiada największe doświadczenie w branży coachingu w Polsce i zdumiewającą skuteczność autorskich metod i narzędzi,które pomagają skutecznie uczestnikom w ponad 11 krajach Europy. O czym świadczą liczne opinie uczestników programów m.in ABC Przyciągnij Miłość, Kobieca Moc, Biznes z Pasją.

Widziana i słyszana w wielu mediach, m.in: TVP, TVN, Onet.Tv, Pytanie na Śniadanie, Radio Kolor, Wprost, Sens, Radio Zet, Forbes, Charaktery, Elle, Polskie Radio, Rock Radio, RDC, Radio PLUS, RMF. Szczęśliwa w wyjątkowym związku z Bratnią Duszą. moja historia >>>


Bądź na bieżąco